Časté otázky

Otázky pre zabezpečenie vozidla

Ako si mám najvhodnejšie zabezpečiť auto proti krádeži a chrániť ho pred zlodejmi?

Maximálnu možnú mieru zabezpečenia je možné dosiahnuť kombináciou dvoch a viacerých zabezpečovacích systémov proti krádeži. K základným prvkom, ktoré patria k ochrane auta a sú štandardne dodávané s vozidlom (auto alarm, imobilizér) odporúčame aspoň jeden systém ,ktorý je nezávislý od elektroniky vozidla. Kombináciou zabezpečovacích systémov sa výrazne znižuje pravdepodobnosť ukradnutia.

JAKÁ JE CENA DOPRAVY A JAK ZAPLATÍM ZA ZBOŽÍ ?

Pri objednaní tovaru v cene do 199€ bez DPH účtujeme prepravné vo výške 4€ bez DPH. Pri objednaní tovaru v cene vyšej ako 199€ bez DPH prepravné neúčtujeme.

Výnimku tvoria:

  • SAFE KESSY CHIP - odosielame zdarma
  • SAFE PLATE - účtujeme prepravné 12 - 19€ vč. DPH podľa rozmeru a hmotnosti plechu (hmotnost plechu može byť 2kg ale aj 20kg a rozmer 300 x 300mm ale aj 1000 x 1000mm)

Tovar odosielame na dobierku (účtuje se zvlášť), alebo Vám zašleme zálohovou faktúru a po jej úhrade odešleme tovar.

Kde si môžem dať namontovať CONSTRUCT alebo VINPRINT - leptanie skiel?

Mechanické zabezpečenie CONSTRUCT alebo ostatné zabezpečovacie systémy z našej ponuky Vám namontujeme v našich prevádzkach alebo u našich autorizovaných partnerov kdekoľvek na Slovensku. Pri objednávke požadovaného produktu si zvoľte mesto alebo servis , kde by ste požadovali montáž alebo dodanie produktu a my sa postaráme o realizáciu.

Je možné vymeniť iba zámkovú vložku?

Vymeniť zámkovú vložku samostatne nie je možné, je však možná kompletná výmena starého zabezpečenia za nové za zvýhodnenú cenu. Viac info tu.

Dá sa CONSTRUCT prekonať tekutým dusíkom?

Mechanické zabezpečenie CONSTRUCT odoláva aj vplyvom tekutého dusíka. Bolo viackrát podrobené testom, krátke video si môžete pozrieť tu.

Koľko rokov mám záruku na CONSTRUCT?

Výrobca poskytuje záruku na 2 roky od dátumu montáže do vozidla. Dátum montáže musí byť uvedený v Záručnej a servisnej knižke. V prípade dodržania podmienok ročných kontrol, ktoré sú potvrdene v Záručnej a servisnej knižke, môže byť záručná doba predĺžená až na 5 rokov od dátumu montáže do vozidla. Podmienkou záruky na zariadenie je odborná inštalácia v autorizovanom servise.

Koľko kľúčov dostanem k zariadeniu CONSTRUCT a kde si môžem dať vyrobiť kópiu?

Súčasťou mechanického zabezpečenia CONSTRUCT sú 2 kusy originálnych kľúčov a bezpečnostná karta s bezpečnostným kódom. Náhradné kľúče Vám vyrobíme na základe predloženia bezpečnostnej karty, bez nej nie je možné náhradný kľúč vyrobiť.

Potrebujem namontovať zabezpečenie aj v prípade, keď mám GAP - poistenie finančnej straty?

Poistenie GAP Vám vráti hodnotu Vášho vozidla až do výšky jeho obstarávacej ceny v prípade totálnej škody alebo krádeže. Čo ale GAP nepreplatí a nenahradí?

  • náklady za požičanie nového auta
  • čas a výdavky spojené zo zaobstaraním nového vozidla a dokladov k nemu
  • príslušenstvo, výbavu, pohonné hmoty, diaľničnú známku a veci, ktoré ste si do vozidla dokúpili

Uvedené výdavky sa môžu vyšplhať až do sumy 2000 EUR, čo je niekoľkonásobne viac, ako investícia do kvalitného zabezpečenia.

Čo je to VINPRINT a ako mi ochráni auto?

VINPRINT je zabezpečenie vozidla založené na označení autoskla identifikačným číslom VIN (Vehicle Identity Number). Takéto zabezpečenie auta je zo skla neodstrániteľné, odrádza zlodejov a znižuje im výšku zisku. Odporúčame označiť všetky sklá, najmenej však 6 skiel. Označenie VIN kódu na všetky sklá znižuje riziko odcudzenia vozidla. Automobil s označenými sklami nie je možné zlegalizovať a výmena všetkých skiel je veľmi nákladná. Napriek prípadnej výmene skiel na kradnutom vozidle zostáva záznam s popisom automobilu v európskej databáze EuropeanCarCodeRegister - ECCR. To výrazne zvyšuje šancu na jeho nájdenie. Databázu ECCR využívajú poisťovne aj polícia.

VINPRINT - rozbité sklo, čo mám robiť?

Po oprave alebo výmene skla je potrebné vykonať značenie VINPRINT na nové sklo. Prosím navštívte servis, kde Vám značenie skiel vykonali, poprípade najbližší autorizovaný servis pre značenie skiel metódou VINPRINT vo Vašom meste. Nové značenie je možné vykonať aj na 1 sklo a tento úkon je zaznamenaný do databázy ECCR.

Čo mám robiť, pokiaľ mi zariadenie SNOOPER neukáže poslednú polohu na mape?

V dobe, keď sa zariadenie lokalizovalo, nebol pravdepodobne dostupný GPS signál. Približnú polohu podľa vysielačov GSM Vám pošle zariadenie na Váš email.

Dokážem so zariadením SNOOPER zistiť okamžite ONLINE polohu auta?

NIE, pokiaľ nie je zariadenie v ONLINE režime. Pracovné režimy sú cielene nastavené tak, aby sa nepodarilo zariadenie vo vozidle vypátrať a majiteľ mal možnosť stratený majetok nájsť do 24 hodín.

Aká je výdrž batérií v GPS SNOOPER?

Odhadovaná doba je až dva 2 roky v závislosti na zvolenom pracovnom režime. Informáciu o stavu batérií dostáva užívateľ v každom emaily a posledná hodnota je vždy uvedená v profile zariadenia.

Koľko trvá montáž SNOOPER GPS?

Zariadenie je nezávislé a nenapája sa na autobatériu a ani na ďalšie obvody vozidla.

Môžete si ho ukryť kdekoľvek vo vozidle, poprípade môžete požiadať servis/predajcu o pomoc s umiestnením zariadenia.

Otázky pre zabezpečenie motocyklov

Na akú motorku je možné SAFE BRAKE použiť?

Na všetky bežné typy motocyklov a skútrov.

Koľko kľúčov je k zariadeniu?

Zámok na motorku SAFE BRAKE je dodávaný s dvoma kľúčmi.

Otázky pre zabezpečenie budov

Aká je cena systému generálneho kľúča?

Systém je možné nastaviť podľa Vašich požiadaviek. Stačí zadefinovať počet dverí, úrovní oprávnení a počet kľúčov.